PRZEJDŹ DO STREFY PIĘKNA
Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
Wróć

Jesteś na blogu strefy relaksu

Masaż orientalny - rodzaje, zalecenia, przeciwwskazania

09 Wrzesień 2021

Masaż orientalny - rodzaje, zalecenia, przeciwwskazania

Masaż orientalny to jedna z najchętniej wybieranych opcji, jeśli chodzi o lecznicze i relaksacyjne masaże.  Ze względu na łączenie różnych technik i częste zmiany pozycji przez osobę masowaną, masaż orientalny zyskuje coraz większe grono fanów i zwolenników. Masaże orientalne to praca nie tylko z napięciami na naszym ciele, ale również z energią i emocjami. Dla kogo są te zabiegi i jakie są ich efekty? 

 

Krótka historia masażu orientalnego

Masaże orientalne wywodzą się z krajów wschodnich i mnóstwo czerpią z tradycji buddyjskiej. Powstały bardzo dawno, bo około 2500 lat temu poprzez wpływy kultur Chin, Indii, Japonii, a także innych państw południowoazjatyckich ze zwyczajami panującymi w tamtejszych rejonach. Pierwotnie techniki masażu i wszelkie istotne wskazówki z nim związane przekazywano ustnie, gdyż większość ludzi w tamtym okresie nie potrafiła jeszcze czytać. Rytuał masażu silnie łączył się z religią buddyjską i dlatego był praktykowany najczęściej przez mnichów w świątyniach jako rodzaj terapii orientalnej. W ten sposób odkryto pozytywny wpływ masaży na zdrowie człowieka. Obecnie są one ważnym elementem nie tylko zabiegów rehabilitacyjnych, ale także jednym z istotnych środków utrzymania sprawności psychofizycznej również wśród zdrowych ludzi.

 

Dla kogo przeznaczone są masaże orientalne?

Podstawowym założeniem masażu orientalnego jest teoria istnienia przemian i krążącej energii witalnej. Zabieg ten stanowi podstawę pobudzania w przypadkach deficytu lub hamowania niedoboru energii. Celem stosowania masażu orientalnego jest uwolnienie od stresów i negatywnych emocji, wspomaganie ciała w dążeniu do odtworzenia utraconej równowagi wewnętrznej, która pomaga w zlikwidowaniu problemu i zachowaniu zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Proponowane masaże są zatem idealną propozycją dla osób podatnych na stres i są narzędziem dającym możliwość powrotu do harmonii w ciele i spokoju w umyśle. Zwiększa one także wydolność fizyczną i sprawność umysłową. Zabieg ten daje odczucie głębokiej relaksacji. Pozwala pozbyć się uciążliwych napięć dnia codziennego, a ponadto ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Masaże orientalne regulują działanie narządów wewnętrznych, oprócz tego aktywizują system immunologiczny, stymulują usuwanie toksyn z organizmu oraz intensywnie pielęgnują skórę.

Masaż orientalny Warszawa

Rodzaje masażu orientalnego

Obecnie można wyodrębnić wiele odmian masażu orientalnego, które są częścią zabiegów oferowanych przez NiceSpa. 

Masaż tajski

Jednym z najpopularniejszych zabiegów orientalnych, znajdującym się w ofercie NiceSpa jest masaż tajski. Zalicza się on do masaży głębokich, które polegają na uciskaniu poszczególnych części ciała, w tym mięśni. Niezwykle mocno nawiązuje do tradycji masażu oraz technik zaczerpniętych ze starożytnej, wschodniej kultury buddyjskiej. Głównym celem zabiegu jest zapewnienie osobie masowanej harmonii, pełnego spokoju i harmonii zarówno fizycznej, jak i duchowej. W ofercie NiceSpa znajdziemy klasyczny masaż tajski, który odbywa się bez używania olejków, oraz masaż tajski z olejami. 

Masaż aroma

Proponowane przez NiceSpa zabiegi nie sprowadzają się jedynie do masaży tajskich. Dla osób pragnących doznań za pomocą zmysłów idealnym zabiegiem będzie masaż aroma. Wspomniany zabieg to idealna metoda na pobudzenie zmysłu węchu, za którego pomocą olejki eteryczne trafiają do organizmu. Cały zabieg ma charakter bardzo relaksacyjny i rozluźniający, a ponadto zastosowanie aromaterapii ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie poprzez swoje bakteriobójcze i oczyszczające właściwości.

Koreański lifting twarzy

W ofercie NiceSpa znaleźć można również zabiegi dedykowane do konkretnej części ciała. Jednym z nich jest koreański lifting twarzy. W praktyce jest to jedna z technik pielęgnacji twarzy, której celem jest opóźnienie procesów starzenia się skóry, wysmuklenie twarzy oraz redukcja zmarszczek. Z tego powodu zabieg ten jest bardzo ceniony przez kobiety. Warto również dodać, że masaż pomaga nadać podbródkowi kształt litery V, który jest obecnie bardzo popularny w kanonie mody zarówno w Azji, jak i na całym świecie. Sam zabieg koncentruje się nie tylko na samej skórze, ale również na mięśniach twarzy. 

Masaż królewski

Dla zwolenników kompleksowych zabiegów powstał również masaż królewski. Jego inna nazwa to Loving Kindness, którą zawdzięcza swoim właściwościom. Jest to masaż duchowy o mocno oczyszczającym charakterze, który ma pozytywny wpływ na ciało, umysł oraz duszę. Całość można porównać do rytuału, który łączy w sobie różne techniki masażu orientalnego. Płynne ruchy dłońmi sprawiają, że ciało czuje się świeżo i witalnie, a ponadto jest zrelaksowane. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zabieg dotyczy całego ciała, nie tylko jego części. Nie można również zapomnieć o warstwie duchowej masażu królewskiego - całość oparta jest na 7 czakrach, które mają uwolnić w osobie masowanej energię, zachowując przy tym relaks i wewnętrzną harmonię.

Masaż filipiński

Z innej części Azji wywodzi się natomiast masaż filipiński. Chęć połączenia relaksu z medycyną poprzez znalezienie metody na pokonywanie bólu dała początek temu niezwykle popularnemu zabiegowi. Ten leczniczy i jednocześnie głęboko relaksujący masaż rozpoczyna się od delikatnych, płynnych ruchów całych dłoni, które pozwalają na znalezienie miejsc będących źródłem bólu. Następnie stosowane są mocne uciski, które zapewniają odprężenie i przy okazji uśmierzają ból. Masaż Hilot, bo tak inaczej określa się masaż filipiński, jest jednocześnie masażem leczniczym i relaksacyjnym, który pozwala na odszukanie w sobie wewnętrznego spokoju.

Masaż japoński

Masażem mającym swoje korzenie w kraju kwitnącej wiśni jest oczywiście masaż japoński. Skupia się on przede wszystkim na górnych częściach ciała a więc okolicach głowy, szyi, ramion oraz pleców. Jego podstawowy cel to stymulacja narządów, które są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, co z kolei prowadzi do poprawy stanu zdrowia oraz samopoczucia. Zabieg ten ma pozytywny wpływ nie tylko na ciało, ale również na psychikę, ponieważ łagodzi stres i rozluźnia na co dzień napięte mięśnie. Efekty wizualne to przede wszystkim jędrniejsza i zdrowsza skóra ze zredukowanymi zmarszczkami, która dodatkowo zyskuje ładniejszy koloryt.

 

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w ofercie NiceSpa można znaleźć wiele odmian masaży orientalnych, które będą zindywidualizowane do potrzeb gościa. Każdy zabieg wykonywany jest z ogromną dbałością o najmniejszy szczegół oraz przede wszystkim dobro osoby masowanej. Ze względu na szeroki wachlarz zabiegów oferowanych przez salon NiceSpa, każdy znajdzie coś dla siebie. W liście masaży znajdziemy również warianty sportowe, na cztery ręce czy dla dzieci oraz kobiet w ciąży.

Masaż orientalny

Jak przygotować się do masażu?

Bardzo często przed pojawieniem się w salonie SPA pojawiają się pytania – jak należy przygotować się do masażu? Czy trzeba coś ze sobą zabrać? Masaże orientalne nie wymagają szczególnego przygotowania. Zalecane jest jednak, aby przez około półtorej godziny przed masażem zrezygnować z jedzenia ciężkich i obfitych posiłków. Na miejscu warto także wziąć ciepły prysznic. Nie tylko w celu oczyszczenia skóry, ale także rozluźnienia i rozgrzania mięśni. Dzięki temu będą one bardziej podatne podczas zabiegu. Warto również zaznaczyć, że gość nie musi niczego brać ze sobą - o wszystko zadbają specjaliści z NiceSpa. Dla każdego gościa salonu jest jednorazowa bielizna, klapki, ręczniki, dzięki czemu można przyjść na zabieg bez przygotowań, pomiędzy codziennymi obowiązkami.

Masaż orientalny- przeciwwskazania 

Ważną informacją jest, że masaże orientalne nie są wskazane dla wszystkich osób i nie będą miały korzystnego wpływu na zdrowie w niektórych przypadkach. Dotyczy to między innymi osób dotkniętych gruźlicą lub innymi chorobami zakaźnymi, nowotworem, miażdżycą oraz chorobami serca. Masaż orientalny może również negatywnie wpłynąć na osoby z gorączką, tętniakami, osteoporozą oraz chorych na osłabienie struktur kostnych. Zastosowanie masażu należy skonsultować z lekarzem, gdy mamy do czynienia z wykrytymi wadami serca oraz w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego.  

 

Warto zatem pamiętać o własnym zdrowiu i bezpieczeństwie przed skorzystaniem z konkretnego zabiegu. Nie ulega jednak wątpliwości, że dla większości osób masaże orientalne będą miały bardzo korzystny wpływ na zdrowie fizyczne oraz psychiczne gościa. Za wszystkie zabiegi odpowiedzialne są masażystki z Azji, które garściami czerpią z tradycji orientalnych i przekazują je odwiedzającym salon osobom. Zapraszamy do salonu NiceSpa, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości.

Sprawdź inne artykuły

1 komentarz

Ania

18-08-2022 | 13:46:56

Najlepszy masaż orientalny w Warszawie! Polecam :))

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem