PRZEJDŹ DO STREFY PIĘKNA
Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
Wróć

Jesteś na blogu strefy relaksu

Masaż Warszawa

03 Listopad 2022

Masaż Warszawa

Masaże to zabiegi, które cieszą się ogromną popularnością zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Pozwala na zrelaksowanie i rozluźnienie całego ciała, a także poprawę krążenia czy przepływ limfy, w zależności od wybranego zabiegu. Dodatkowo masaże poprawiają ogólną kondycję organizmu i umożliwiają pracę nad poszczególnymi partiami ciała. Z tego powodu zainteresowanie i zapotrzebowanie na masaże stale rośnie, a oferta salonów Spa stale się poszerza. Tak jest również w przypadku salonu Nice Spa, które posiadają niezwykle rozbudowany zestaw zabiegów, które dostosowane są do potrzeb klientów. 

 

Masaż tajski - idealny sposób na odpoczynek i relaks

Masaż tajski jest jednym z najpopularniejszych masaży na świecie i cieszy się ogromnym uznaniem w każdym jego zakątku. Wynika to z faktu, że zabieg ten jest uznawany za jeden z najstarszych, ponieważ jego początki mają miejsce już ponad 2500 lat temu, gdy według legend i historii osobisty lekarz buddy opracował specjalną sekwencję ruchową w oparciu o wiedzę na temat ciała i zdrowia człowieka. Dzięki temu klasyczny masaż tajski był przez setki lat dopracowywany, a wiedza, jak go właściwie przeprowadzić, stale rosła. Dodatkowo szybko zauważono, że oprócz relaksacyjnego charakteru, zabieg ten ma silne właściwości regeneracyjne i lecznicze dla całego ciała.

Czym jest masaż tajski?

Masaż tajski można w praktyce podzielić na dwie grupy zabiegów: masaż tajski oraz klasyczny masaż tajski. Różnica między nimi polega na tym, że klasyczny wariant zabiegu przeprowadza się bez wykorzystywania olejków lub innych substancji aktywnych w trakcie trwania masażu. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie stałego i bezpośredniego kontaktu z ciałem osoby masowanej, docierając nie tylko do powierzchni skóry oraz ciała, ale także do głębszych jego warstw. Z tego powodu klasyczny masaż tajski uważa się za jeden z bardziej efektywnych i skutecznych zabiegów o charakterze relaksacyjnym. Z kolei masaż tajski przeprowadzany jest przy pomocy substancji czynnych i olejów, które dzięki odpowiednim ruchom osoby przeprowadzającej zabieg, docierają wgłąb ciała osoby masowanej. Można zatem powiedzieć, że masaż tajski jest nieco bardziej urozmaiconym wariantem, który ma nieco inne działanie i przeznaczenie, niż jego klasyczna wersja. Warto również wspomnieć, że masaż tajski często nazywany jest potocznie „jogą dla leniwych”, ponieważ podobnie tak jak joga cieszy się długą historią i kulturą, a także działa holistycznie na cały organizm, wpływając pozytywnie na ciało, umysł oraz sferę duchową.

Jak przeprowadzany jest masaż tajski?

Przeprowadzanie masażu tajskiego można tak naprawdę podzielić na 4 różne etapy. Rozpoczyna się on od akupresury, a więc metodą leczniczą zaczerpniętą z samego serca Azji, która polega na naciskaniu z odpowiednią siłą na poszczególne części ciała osoby masowanej, powodując jego rozluźnienie, a przy tym usprawniając przepływ krwi oraz limfy. Następnym etapem masażu tajskiego jest wykorzystanie niektórych elementów znanych z tak zwanej jogi pasywnej. Związane jest to z faktem, że podczas masażu tajskiego osoba masowana przyjmuje wiele pozycji, które mają na celu rozciągnąć i rozluźnić całe ciało. Podczas zabiegu wykorzystywane są podstawowe pozycje jogi masywnej: leżenie przodem, tyłem oraz bokiem, a także postawa siedząca i odwrócona. Następnie dochodzi do kompleksowego rozciągania, aby odprężyć zarówno ciało, jak i umysł, a całość zakończona jest refleksologią. Polega ona na uciskaniu specjalnych obszarów na ciele zwanych refleksami, wpływając tym samym na poszczególne partie mięśniowe oraz stawy. Refleksy znaleźć można na twarzy, rękach oraz stopach. Całość przeprowadzana jest we współpracy z masażystą, który dokładnie instruuje, jak wykonać konkretne pozycje oraz jak zachowywać się w danym etapie trwania zabiegu.

Jakie są rezultaty masażu tajskiego?

Masaż tajski uznawany jest za jeden z najbardziej efektywnych i kompleksowych zabiegów dostępnych na rynku. Wynika to z faktu, że wpływa on zarówno na sferę fizyczną, jak i psychiczną oraz duchową osoby masowanej. Ciało staje się rozluźnione i zrelaksowane, a poszczególne mięśnie i ścięgna są zregenerowane. Dodatkowo zabieg ten pozwala zwalczyć nerwobóle oraz miejscowe bóle mięśniowe. Cały organizm jest bardziej witalny i przywrócona jest jego właściwa energia dzięki pobudzeniu układu krwionośnego oraz limfatycznego. Całość sprawia, że poprawione jest samopoczucie, a stres jest niwelowany przy każdym kolejnym ruchu masażysty. To doskonałe rozwiązanie o kompleksowym działaniu dla każdego.

Masaż japoński - efektywny masaż dla każdego

Innym niezwykle popularnym i zarazem skutecznym zabiegiem o charakterze relaksacyjno-leczniczym jest masaż japoński. Skupia się on na stymulacji tych części ciała, które odpowiedzialne są prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Jego początki datuje się na XV wiek, gdy odkryto pozytywne działanie akupresury na ciało osoby masowanej. Przez następne lata masaż japoński był stale dopracowywany, a wiedza na jego temat jest obecnie ogromna, przez co można w sposób przyjemny i efektywny stymulować warstwę mięśniową oraz kostną całego organizmu.

Masaż japoński - czym tak naprawdę jest?

Masaż japoński to zabieg o kilkusetletniej historii i kulturze zaczerpniętej z samego serca Azji. Jego głównym założeniem jest wpływanie na części ciała, które są na co dzień najbardziej podatne na obciążenie poprzez codzienny ruch oraz aktywność fizyczną. Dzięki odkryciu akupresury w XV wieku zauważono, że najbardziej obciążone i przemęczone są te części ciała, które odpowiedzialne są za układ motoryczny człowieka. To one są najczęściej napięte i naciągnięte, a także mogą być źródłem bólu w życiu codziennym. Dlatego masaż japoński rozluźnia i rozmasowuje plecy, szyję, głowę oraz ramiona. Dodatkowo odkryto również, że zabieg ten ma działanie lecznicze, niwelując drobne urazy oraz kontuzje, a także bóle mięśniowe i nerwobóle. Dzięki temu opatentowano masaż o działaniu relaksacyjnym i zdrowotnym, a to połączenie zyskało uznanie wśród wielu osób na całym świecie.

Jak przeprowadzany jest masaż japoński?

Masaż japoński przeprowadzany jest w czterech podstawowych etapach. Pierwszy z nich polega na rozluźnieniu najbardziej napiętych partii ciała, które mogą być źródłem bólu - pleców, karku oraz szyi, a część ta nazywana jest relaksacyjną. Podczas trwania tego etapu dochodzi do redukcji stresu oraz niwelowanie jest napięcie miejscowe mięśni. Następnym elementem jest drenaż limfatyczny, czyli specjalny masaż składający się z przesuwania i uciskania rąk masażysty na ciało osoby masowanej. Tutaj dochodzi także do całkowitej rozluźnienia ciała przez odpowiednie ruchy osoby przeprowadzającej zabieg. Dzięki temu wspomagany jest przepływ limfy, a także poprawione jest krążenie krwi. Dodatkowo drenaż limfatyczny oczyszcza organizm i pozwala pozbyć się obrzęków oraz cieni pod oczami. Kolejnym etapem jest kompleksowy lifting twarzy bazujący na energicznych ruchach oraz uciskaniu konkretnych partii twarzy, który pobudza, a następnie rozluźnia mięśnie. Całość zakończona jest energiczną i dynamiczną akupresurą, która stymuluje pracę głębszych warstw ciała, a także pozwala na pełen odpoczynek i rozluźnienie najbardziej napiętych części ciała. 

Jakich efektów się spodziewać po masażu japońskim?

Masaż japoński to kompleksowy zabieg, który odpowiada za odpoczynek dla ciała, umysłu oraz ducha osoby masowanej. Dodatkowo skóra staje się odmłodzona, odświeżona i zregenerowana, co jest efektem usprawnionego krążenia krwi oraz przepływu limfy. Dodatkowo twarz jest rozluźniona i bardziej promienista dzięki liftingowi, a także zniwelowane są bóle mięśniowe, napięcia oraz nerwobóle. Skóra na całym ciele jest oczyszczona i zregenerowana, a na twarzy znikają wszelkie niedoskonałości związane z cerą. To niezwykle kompleksowe rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie u każdej osoby odwiedzającej salon Nice Spa.

Masaż Aroma - przyjemność i relaks z wykorzystaniem zmysłów

W salonie Nice Spa ogromną popularnością cieszy się również masaż Aroma, który uznawany jest za jeden z najbardziej relaksujących i rozluźniających zabiegów oferowanych przez salony Spa. Wynika to z faktu, że Aroma to coś więcej niż tylko masaż przy obecności zapachów. To także spirytualna podróż przez ludzkie zmysły, które doprowadza do całkowitego rozluźnienia całego ciała oraz umysłu osoby poddanej masażowi. Oprócz działania relaksacyjnego, posiada również właściwości regenerujące, lecznicze i przeciwbólowe, stając się kompleksowym i uniwersalnym zabiegiem dla każdego.

Na czym polega masaż Aroma?

Aroma to niezwykle oryginalny i wyjątkowy masaż, który zamiennie nazywany jest masażem aromaterapeutycznym. W praktyce jest on połączeniem tradycyjnego masażu oraz aromaterapii, a więc leczenia za pomocą specjalnych zapachów. Dzięki temu udało się opracować i opatentować niezwykle efektywny i zarazem przyjemny zabieg, który intensywnie wpływa na zmysły osoby masowanej. Dodatkowo taki rodzaj masażu zapewnia spokój ciała, umysłu oraz sfery duchowej, powodując holistyczne i kompleksowe rozluźnienie. Z tego powodu masaż Aroma uznawany jest za doskonałe rozwiązanie przeciwbólowe, antystresowe oraz dla osób o obniżonym samopoczuciu. 

Przeprowadzanie masażu Aroma

Masaż Aroma przeprowadzany jest połączeniem klasycznych technik masażu oraz aromaterapii, a więc wykorzystania specjalnych olejków eterycznych, które intensywnie pobudzają zmysł węchu. Dzięki temu przez nos docierają intensywne i przyjemne zapachy, które poprzez odpowiednie dobranie rozluźniają całe ciało, wprawiając cały organizm w stan głębokiego relaksu. Aktywne olejki eteryczne stosowane są również na ciało i rozsmarowywane po jego powierzchni, a dzięki wchłanianiu docierają one do głębszych warstw skóry oraz całego ciała. Masaż Aroma przeprowadzany jest w sposób indywidualny po uprzedniej konsultacji z masażystą, aby dobrać odpowiednie olejki zapachowe, a także dostosować siłę i dynamikę masażu do celów i potrzeb osoby masowanej. Dzięki temu możliwe jest szybkie zmaksymalizowanie efektów zabiegu i wprawienie klienta w stan błogiego relaksu i przyjemności.

Jakie są rezultaty masażu Aroma?

Aroma to zabieg niezwykle kompleksowy, który wpływa na ciało, umysł oraz sferę duchową osoby masowanej. Z tego powodu uważa się go za holistyczne i kompleksowe podejście do wszystkich sfer życia człowieka. Podstawowym atutem masażu Aroma jest rozluźnienie całego ciała, a także niwelowanie bóli mięśniowych i miejscowych napięć. Dodatkowo zabieg ten przyczynia się do usprawnienia przepływu krwi oraz limfy, a także wspiera dopływ tlenu i substancji czynnych do tkanek w organizmie powodując kompleksową regenerację i odbudowanie struktur wewnątrz ciała. Całość ma również pozytywny wpływ na samopoczucie i redukcję stresu, a także wspiera układ oddechowy. Wszystkie wyżej wymienione elementy sprawiają, że masaż Aroma cieszy się uznaniem wielu osób na całym świecie.

Masaże w Nice Spa w Warszawie

Wszystkie opisane wyżej masaże dostępne są w ofercie salonu Nice Spa znajdującego się w Warszawie na Mokotowie. Znaleźć tam można szeroką gamę zabiegów o charakterze relaksacyjnym, leczniczym oraz regeneracyjnym. Dodatkowo wszystkie zabiegi poprzedzane są indywidualną konsultacją z masażystą, który rekomenduje odpowiedni masaż, w zależności od potrzeb, preferencji i celów, jakie chce osiągnąć osoba masowana. Warto również dodać, że dobierane są również oleje oraz substancje czynne w sposób spersonalizowany, aby zapewnić maksymalne efekty po zabiegu. Warto zatem odwiedzić stronę internetową Nice Spa lub odwiedzić salon stacjonarnie, aby wybrać idealne rozwiązanie dla siebie i zaznać głębokiego relaksu oraz odpoczynku.

Sprawdź inne artykuły

Brak komentarzy

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem