Cera sucha

Cera sucha to jeden z bardziej problematycznych typów cery. Skóra wymaga szczególnej uwagi podczas jej pielęgnacji oraz stosowaniu kosmetyków i zabiegów, gdyż wiele czynników może podrażniać wysuszoną skórę twarzy. Cera sucha może być wrodzona, chociaż zdarza się, że jest ona wynikiem zaniedbania, nieprawidłowej pielęgnacji  lub zanieczyszczeń powietrza czy wody. Charakterystycznymi cechami suchej skóry jest matowość i skłonność do łuszczenia. Problemy z cerą suchą to także uczucie napięcia i pieczenia skóry twarzy. Podstawowym zadaniem osoby posiadającej cerę suchą jest jej ciągłe nawilżanie i natłuszczanie. Może być również naturalną konsekwencją starzenia się, przez co traci nawilżenie i elastyczność. Do wysuszenia skóry twarzy może również dojść w wyniku stosowania nieodpowiednio dobranych kosmetyków do pielęgnacji i makijażu, a także poprzez zaniedbanie. Zaniedbania mogą być przyczyną reakcji alergicznych, podrażnień, a nawet infekcji, które zaburzają naturalną równowagę lipidową skóry. Odwodniona skóra twarzy wolniej się regeneruje i jest bardziej podatna na starzenie i tworzenie się zmarszczek. Osoby o cerze suchej powinny od czasu do czasu zapewniać jej zabieg z użyciem maseczek odżywczych oraz nawilżających.

Zabiegi dla suchej skóry:

- Mezoterapia igłowa - bardzo chętnie stosowana metoda walki z niedoskonałościami w medycynie estetycznej, za pomocą której można poprawić kondycję skóry, utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia, a także pozbyć się niechcianych zmarszczek. Zabieg mezoterapii pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia w naskórku w skórze właściwej, wspomaga mikrokrążenie, a dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych następuje poprawa napięcia i elastyczności skóry.

- Hydrafacial, mikrodermabrazja wodna, to nowoczesny zabieg oczyszczająco-odmładzający przeznaczony dla wszystkich osób, którym zależy na szybkiej i nieinwazyjnej poprawie swojego wyglądu. Zabieg Hydrafacial polega na usuwaniu martwych komórek oraz zanieczyszczeń z powierzchni skóry, aplikując pod dużym ciśnieniem substancji aktywnych, zawierających przeciwutleniacze, składniki nawilżające, oczyszczające oraz przeciwzapalne. Zabieg działa łagodząco, oczyszczająco, a efekty widoczne są już od razu po zabiegu. To, co najlepsze w Hydrafacial, to aktywne nawilżenie skóry podczas zabiegu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, polecamy go również dla skór wrażliwych i bardzo cienkich.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem