Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Nierówny koloryt skóry

Nierówny koloryt skóry jest często wynikiem różnych czynników, takich jak starzenie się, ekspozycja na słońce, stres, dieta, a nawet genetyka. Często objawia się w postaci plam pigmentacyjnych, czerwonych plam, bladości lub nawet szarości skóry. Ten nierówny koloryt może powodować, że skóra wygląda na zmęczoną, starszą lub niezdrową.

Pigmentacja skóry jest kontrolowana przez melaninę, pigment produkowany przez komórki skóry zwane melanocytami. Kiedy te komórki zostają uszkodzone lub nadmiernie stymulowane, na przykład przez nadmierną ekspozycję na słońce, mogą produkować nierównomiernie melaninę, prowadząc do pojawienia się ciemnych plam lub nierównomierności koloru skóry.

Z kolei naczynka krwionośne znajdujące się pod skórą mogą powodować czerwone plamy lub rumieńce na skórze, kiedy stają się zbyt widoczne lub rozszerzają się. Nierównomierny koloryt skóry może również wynikać z przesuszenia skóry, które powoduje jej szarzenie i bladość.

Mimo że nierówny koloryt skóry jest zazwyczaj niegroźny dla zdrowia, dla wielu osób stanowi on estetyczny problem. Dlatego tak wiele osób szuka sposobów na poprawę wyglądu swojej skóry i osiągnięcie bardziej jednolitego kolorytu.

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem