Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Łamliwe paznokcie

Istota łamliwych paznokci

Łamliwe paznokcie to nic innego jak łamiąca się płytka rogowa, pokrywająca palce u rąk oraz stóp. W składzie paznokci dużą rolę odgrywa keratyna. Żeby paznokieć mógł prawidłowo rosnąć i nie łamać się, nie powinniśmy doprowadzić do jej niedoboru (jeśli tak się stanie, możemy uzupełnić go, stosując preparaty z keratyną hydrolizowaną). Co więcej, o tym, czy nasz organizm funkcjonuje prawidłowo, świadczy między innymi właśnie wygląd płytki paznokcia.

Przyczyny łamliwych paznokci

Do przyczyn łamliwych paznokci możemy zaliczyć również nieodpowiednią dietę - płytka paznokcia łamie się przy niedoborze między innymi: krzemu, cynku, potasu, wapnia, żelaza, witaminy B, witaminy F oraz magnezu. Do częstych przyczyn łamania się paznokci zaliczamy również złą pielęgnację dłoni (lub jej brak), a także długie moczenie dłoni w wodzie, narażenie na działanie zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperatury, wilgoci i nieodpowiednie zmywanie lakieru z paznokci (zastosowanie acetonu).

Rozwiązania na łamliwe paznokcie

W zwalczaniu problemu łamliwych paznokci najważniejsza jest urozmaicona, pełnowartościowa dieta dostarczająca organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów oraz codzienna pielęgnacja paznokci i dłoni. Łamliwe paznokcie mogą być spowodowane niedoborem białka w diecie. Warto zadbać, aby w codziennym jadłospisie pojawiły się produkty będące bogatym źródłem tego składnika odżywczego. Zalicza się do nich przede wszystkim mleko i produkty mleczne (np. kefir, jogurty naturalne, ser twarogowy), jaja oraz chude mięso drobiowe. Na stan paznokci duży wpływ mają wapń wzmacniający płytkę paznokciową oraz krzem odpowiedzialny za elastyczność i optymalne nawilżenie paznokci. Źródłem krzemu są pełnoziarniste produkty zbożowe (np. pieczywo razowe, otręby pszenne), skórka owoców, mleczko pszczele, czosnek. Najwięcej krzemu dostarcza skrzyp polny, pokrzywa i rdest ptasi. W diecie osób z problemem łamliwych paznokci powinny pojawić się produkty bogate w witaminę:

A
B
C
E

Pomogą Ci: zabiegi odbudowujące paznokcie -
https://nicespa.com.pl/pl/oferta/zabieg/manicure/

 

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem