Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Akupresura

Alternatywna forma lecznicza, wywodząca się z Chin, polegająca na uciskaniu, głaskaniu, dotykaniu lub opukiwaniu odpowiednich punktów akupunkturowych na całym ciele.

 

Pierwsze wzmianki o akupresurze pochodzą sprzed 7 tysięcy lat. Już wtedy była ona znaną i uznawaną metodą leczenia w Chinach. Mimo że nie ma żadnych potwierdzonych dowodów naukowych na skuteczność akupresury, jest ona wciąż znaną i popularną metodą leczniczą. Polega ona na naciskaniu, głaskaniu, delikatnym dotykaniu lub opukiwaniu zakończeń nerwowych umiejscowionych na całym ciele. 

 

W kulturze chińskiej działanie akupresury uzasadniono przepływem energii Yin i Yang w organizmie człowieka, a wszelkie zaburzenia tego procesu prowadzą do powstawania procesów chorobowych. Uciskanie odpowiednich punktów zakończeń nerwowych odblokowuje przepływ tej energii. 

 

Możemy wyróżnić dwie metody wykonywania akupresury:

  • metoda pobudzająca - uciskanie punktów akupunkturowych przebiega w sposób szybki i rytmiczny

  • metoda hamująca - uciskanie wykonuje się za pomocą okrężnych, stopniowo wzmacniających ruchów

 

Techniki akupresury wykorzystuje się także podczas wielu różnego rodzaju masaży. Przykładem takiego masażu jest japoński masaż twarzy Kobido

Pomogą Ci

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem