Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Redukcja miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Nadmiar tkanki tłuszczowej może mieć charakter ogólny lub miejscowy – za każdym razem stanowi jednak problem zarówno natury estetycznej, jak i zdrowotnej. Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach czy pośladkach może nie tylko zaburzać wygląd ciała, stać się przyczyną zaniżonej samooceny i kompleksów, ale także zwiększać ryzyko występowania niektórych chorób. Na szczęście istnieje obecnie wiele sposobów na walkę lub pozbycie się tego problemu.

Przyczyny nadmiernej warstwy tkanki tłuszczowej

Przyczyn występowania tej powszechnej przypadłości jest wiele. Wśród nich wymienia się, chociażby predyspozycje genetyczne, zaburzenia gospodarki hormonalnej lub choroby, z którymi się zmagamy. Najczęściej jednak pojawia się w wyniku nieprawidłowej diety i braku aktywności fizycznej. Skłonność do magazynowania nadmiaru tłuszczu w niektórych obszarach ciała lub twarzy wzrasta również z wiekiem.

Jak sobie z tym radzić?

Walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej najlepiej rozpocząć od tradycyjnych metod – to znaczy wdrożenia odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych. W tym celu należy udać się do specjalistów: lekarzy, dietetyków czy trenerów personalnych. W usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej przydatne mogą okazać się także nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, np. te z użyciem laserów, ultradźwięków, fal radiowych, podczerwieni czy masaży. W niektórych przypadkach redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej musi jednak odbywać się przy pomocy tradycyjnej liposukcji chirurgicznej.

 

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem