Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Worki pod oczami

Problem worków pod oczami

Skóra wokół oczu starzeje się bardzo szybko, ponieważ jest bardzo cienka (ma zaledwie 0,5 mm grubości) i prawie całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych. A to oznacza, że szybko się przesusza i łatwo ulega podrażnieniom wskutek działania czynników zewnętrznych, takich jak promienie UV czy zanieczyszczenia. Ponadto proces starzenia się skóry rozpoczyna się już po 25 roku życia ze względu na spadek produkcji kolagenu. Wówczas mogą pojawiać się pierwsze obrzęki m.in pod oczami, czyli powszechnie znane worki pod oczami.

Przyczyny worków pod oczami

Najczęściej worki pod oczami, zwłaszcza u osób do 40. roku życia, są związane z trybem życia. Przewlekły stres, niewysypianie się, zarywanie nocy – to wszystko powoduje, że rano budzimy się z obrzękami pod dolną powieką, nazywanymi powszechnie workami pod oczami. Wpływ na ich powstawanie w dużym stopniu ma też dieta bogata w produkty wysoko przetworzone, z dużą ilością cukru i soli – powoduje ona bowiem zatrzymywanie wody w organizmie, co wywołuje obrzęki. Podobnie nadmiar kawy, alkoholu, palenie papierosów. Problem ten częściej też mają osoby, które mało piją – organizm próbuje wtedy „oszczędzać” swoje zasoby wody na później, magazynując je w tkankach. 

Rozwiązania na worki pod oczami

Przede wszystkim najlepszym i zarazem najskuteczniejszym rozwiązaniem jest prowadzenie odpowiedniego, zdrowego trybu życia oraz diety. Warto zatem prawidłowo się odżywiać, wysypiać i minimalizować stres. Istnieją również zabiegi, które odbudowują warstwę kolagenu, redukując w ten sposób powstanie worków pod oczami. Są to m.in:

  • -masaż drenujący wokół oczu
  • -zabiegi odbudowujące kolagen
  • -masaże i zabiegi regenerujące
  • -uzupełnianie witamin


Pomogą Ci zabiegi: mikrodermabrazja diamentowa: https://nicespa.com.pl/pl/oferta/zabieg/zabiegi/

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem