Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Pękające naczynka

Popękane naczynka to nieestetyczny problem, który najczęściej dotyczy skóry na twarzy i na nogach. Istnieje wiele przyczyn ich powstawania, jednak najczęściej są to czynniki genetyczne, hormonalne i środowiskowe. Skóra, która ma skłonności do pękających naczynek, wymaga starannej pielęgnacji przy pomocy delikatnych i odpowiednio dobranych kosmetyków. Najbardziej polecane są dermokosmetyki, ponieważ nie zawierają szkodliwych substancji, a obecne w nich składniki odpowiednio pielęgnują a także działają leczniczo. Są to m.in. masło shea, olej z orzechów makadamia, witaminy A,E,C, gliceryna oraz naturalny czynnik nawilżający, który zapobiegają nadmiernej utracie wody z głębokich warstw skóry. Popękane naczynka na twarzy mogą pojawić się z różnych przyczyn. Najczęściej zaobserwujemy je u osoby, która posiada cerę naczynkową, charakteryzuje się ona tym, że naczynia krwionośne są mało elastyczne i położone płytko pod skórą. Dodatkowo jest ona bardzo cienka i wrażliwa, dlatego zaczerwienienia powstające na skutek popękanych naczynek są widoczne i utrzymują się przez długi czas. Mogą też wystąpić u osób, które zmagają się z trądzikiem różowatym. Trądzik jest chorobą dermatologiczną i dotyczy osób dorosłych ale także młodzieży w okresie dojrzewania.


Inne możliwe przyczyny popękanych naczynek na skórze twarzy to:

-Delikatna, wrażliwa, sucha i cienka skóra.

- Nadciśnienie tętnicze.

- Długotrwała ekspozycja na światło słoneczne

- Przebywanie w wysokiej temperaturze.

- Palenie tytoniu lub spożywanie alkoholu.

- Stosowanie maści sterydowych.

Na wystąpienie popękanych naczynek na skórze bardziej narażone są kobiety niż mężczyźni. Problem ten może wystąpić u osób w każdym wieku.

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem