Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Poprawa metabolizmu komórek skóry

Skóra i jej rola

Skóra jest narządem, gdzie dochodzi do szeregu procesów biochemicznych, które mają na celu odnowę komórek poszczególnych warstw skóry. Dodatkowo na stan skóry wpływają procesy zachodzące w całym organizmie. Na skórze pozostawiają swój ślad także rozmaite czynniki zewnętrzne. Pewne skłonności do procesów i ich szybkości są dziedziczne. Tak samo jak dziedziczymy kolor oczu, wzrost czy podatność na jakąś chorobę, tak samo dziedziczymy stopień i szybkość procesów starzenia się komórek, a w konsekwencji całego organizmu. Oprócz tego dziedziczymy rodzaj cery. Możemy mieć cerę normalną, suchą, tłustą lub mieszaną. Przy czym cera tłusta jest cechą dominującą. Rodzaj cery wpływa na proces starzenia się skóry.

Przyczyny problemów ze skórą

Podobnie można dziedziczyć inne zaburzenia. Należy pamiętać, że organizm ludzki jest całością i jeżeli choruje jeden z układów, zaburzona jest równowaga w całym organizmie. Tu na przykład można podać wrodzoną skłonność do słabych naczyń krwionośnych, bądź nawet choroby serca. Kruchość naczyń może powodować stany zapalne tkanek miękkich i prowadzić do żylaków, a na twarzy pojawiają się teleangiektazje. Ich obecność sprzyja podrażnieniu skóry, co może prowadzić do szybszego jej starzenia się.

Jak sobie z tym radzić?

Dobrym sposobem na opóźnienie starzenia się skóry jest używanie odpowiednich kosmetyków. Kupując kosmetyki, warto zwrócić uwagę na zawarte w nich substancje. Czynniki aktywne stosowane przy cerze dojrzałej powinny mieć działanie polegające na ochronie skóry przed wolnymi rodnikami, wspomagające syntezę białek jak kolagen i elastyna, lipidów, ceramidów, wspomagać podziały komórkowe, chronić przed utratą wilgoci i nawilżać, dostarczać substancji odżywczych.

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem