Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Poprawa mikrokrążenia

Znaczenie mikrokrążenia

Związek pomiędzy zaburzonym mikrokrążeniem a różnymi stanami chorobowymi i problemami z dobrym samopoczuciem jest wprawdzie rozpoznawalny, jednak dotychczas fakt ten w niewielkim stopniu był uwzględniany w diagnostyce i terapii. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest fakt, że złożone procesy i wzajemne oddziaływania pomiędzy małymi naczyniami krwionośnymi a komórkami docelowych organów nie są jeszcze całkowicie zrozumiane, w związku z czym brakuje także metod ich leczenia. Terapeutyczne metody pobudzenia zaburzonego mikrokrążenia i poprawienia w ten sposób stanu zdrowia i dobrego samopoczucia dotkniętych nim osób są obecnie ograniczone.

Zagrożenia z mikrokrążeniem

Jeżeli organy i tkanki nie są prawidłowo ukrwione aż do poziomu najmniejszych naczyń, nie mogą być w wystarczającym stopniu zaopatrywane w tlen i najważniejsze składniki odżywcze. Cierpi na tym wydolność naszego organizmu. Gorzej się regenerujemy, czujemy się osłabieni i jesteśmy bardziej podatni na zachorowania. Ponadto funkcjonowanie narządów może być coraz bardziej upośledzone. Choroby i towarzyszące im zaburzenia nastroju, np. długotrwałe zaburzenia procesu gojenia ran, utrzymujące się w sposób przewlekły choroby metaboliczne, choroby naczyń i chroniczne bóle są konsekwencją lub nasilają się w wyniku niedostatecznego ukrwienia.

Jak sobie z tym radzić?

Aby zapobiec nieprawidłowemu mikrokrążeniu, zalecane jest stosowanie przede wszystkim odpowiedniej diety oraz stylu życia. Ponadto poleca się również specjalne zabiegi i masaże poprawiające krążenie oraz stosowanie kosmetyków, które są w stanie to ułatwić. Inne metody na utrzymanie odpowiedniego mikrokrążenia to:

Pomogą Ci

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem