Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Zmniejszenie widoczności porów

Pory w skórze

Rozszerzone pory na twarzy to kompleks wielu z nas. Jakie kosmetyki i zabiegi pomogą spłycić nieestetyczne „dziurki” na nosie i policzkach? Przyczyny rozszerzonych porów to zwykle nadmierna produkcja sebum i silne zanieczyszczenie, dlatego postaw na kosmetyki z kwasami mocno penetrujące w głąb skóry. Na rozszerzone pory pomogą też profesjonalne zabiegi w gabinecie oraz maski na bazie węgla i naturalnych glinek, które jak magnes przyciągają zanieczyszczenia tkwiące w głębi skóry.

Rozszerzone pory - przyczyny

Rozszerzone pory mogą pojawić się w różnych etapach naszego życia. Warto jednak podkreślić, że zazwyczaj powiększają się z wiekiem. Problem najczęściej pojawia się u osób posiadających cerę tłustą oraz łojotokową - nadmiar sebum gromadzi się w porach, a od jego nadmiaru pory się powiększają. Inne przyczyny rozszerzonych porów to między innymi predyspozycje genetyczne, trądzik, zaburzenia hormonalne (zwłaszcza u kobiet). Ważnym czynnikiem jest również wiek, bowiem pory powiększają się z wiekiem i spadkiem jędrności skóry oraz styl życia.

Jak zmniejszyć rozszerzone pory?

Widoczność porów możemy zmniejszyć, odpowiednio pielęgnując skórę. Ogromne znaczenie ma dokładny demakijaż i oczyszczanie cery. Ponadto musimy znaleźć balans pomiędzy jej nawilżaniem, fotoprotekcją i delikatnym działaniem keratolitycznym. 

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem