Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Stymulacja produkcji kolagenu

Rola kolagenu

Kolagen stanowi aż 80% włókien skóry właściwej, odpowiadając za jej nawilżenie, jędrność i elastyczność, a także odnowę na poziomie komórkowym. Znaleźć go można w tkance łącznej, w towarzystwie elastyny i kwasu hialuronowego, gdzie tworzy swego rodzaju rusztowanie dla skóry. Włókna kolagenowe są niezwykle mocne i wytrzymałe. Co ciekawe, jedno włókno o średnicy 1 mm jest w stanie utrzymać obciążenie nawet do 10 kg. 

Objawy utraty kolagenu

Niestety, wraz z upływem czasu włókna kolagenowe słabną i ulegają rozpadowi, co odbija się na kondycji naszej skóry. Pierwsze ubytki kolagenu, w postaci delikatnych zmarszczek, można zauważyć już po 25 roku życia. W tym okresie utrata kolagenu szacowana jest na 1% rocznie. Stopniowo, wraz z wiekiem, rozpad ten postępuje szybciej, co objawia się zwiększeniem ilości zmarszczek, utratą wiotkości skóry i zmianą owalu twarzy w okolicach 40. roku życia. Na ubytki kolagenu szczególnie wrażliwe są okolice powiek i oczu, ponieważ skóra w tych obszarach jest niezwykle cienka, z ograniczoną ilością gruczołów łojowych.

Profilaktyka

Z uwagi na nieunikniony proces utraty kolagenu i pojawiające się na skórze oznaki upływającego czasu zaleca się podjąć odpowiednie działania profilaktyczne, wspomagając skórę w utrzymaniu prawidłowego poziomu tego składnika. Im wcześniej je wprowadzimy, tym dłużej nasza skóra zachowa młody wygląd.

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem