Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Redukcja przebarwień

Przebarwienia - czym właściwie są?

Przez przebarwienia na skórze rozumiemy miejscowe, nadmierne nagromadzenie się brązowego barwnika skóry. To zwiększona ilość melaniny, co daje efekt brunatnych plam różnej wielkości. Może to mieć podłoże genetyczne, bowiem niejednokrotnie są to na przykład piegi. Innym źródłem może być ustępowanie stanu zapalnego skóry lub jest to efekt po zażywaniu niektórych antybiotyków albo leków przeciwzapalnych. Często jest to również związane ze starszym wiekiem - mowa tu o plamach starczych lub soczewicowatych.

Przyczyny powstania przebarwień

Przebarwienia na twarzy i reszcie ciała spowodowane są najczęściej przez zmiany hormonalne. Pojawiają się prawie wyłącznie u kobiet (u mężczyzn to bardzo rzadkie). Są widoczne czasami już po 25 roku życia, ale najczęściej po 30-stce. Najbardziej predysponują do ich powstawania przyjmowane hormony. To m.in. pigułki antykoncepcyjne, hormonalna terapia zastępcza, naturalne silne zmiany hormonalne np. w ciąży. Są też osoby, które nie pobierają żadnych leków, a nabawiły się brzydkich plam. Wynika to z faktu, że z wiekiem zmianom podlegają mechanizmy produkujące melaninę. Są one bardziej wrażliwe nawet na fizjologiczne wahania własnych hormonów.

Jak walczyć z przebarwieniami?

Zależy to przede wszystkim od tego, jak głębokie są przebarwienia. Łatwo to sprawdzić w gabinecie dermatologicznym przy użyciu tzw. lampy Wooda. Po jej zaświeceniu w przebarwieniach płytkich ich ogniska zlewają się kolorystycznie z otaczającą je skórą. Natomiast w tych bardziej głębokich – są nadal bardziej widoczne niż otaczająca je skóra. Przebarwienia skóry płytkie dobrze reagują na specjalne kosmetyki. Powinny one zawierać składniki działające na różne etapy tworzenia się barwnika, czyli tzw. Melanogenezy:

-lumicinol

-witaminę C

-kwas kojowy

-hydrochinon

 

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem