Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Cera tłusta

Cera tłusta to typ cery, która wydziela nadmierną ilość sebum / łoju, powodując świecenie, szarożółty odcień i zaskórniki na skórze. 

 

Z problemem tłustej cery zmagają się zarówno nastolatki jak i osoby dorosłe. Nadmierna aktywność gruczołów łojowych może mieć podłoże hormonalne, ale nie tylko. Na ilość wydzielanego sebum może mieć wpływ także: stres, problemy z układem trawiennym, niewłaściwa dieta, leki, niedobór witamin lub źle dobrana pielęgnacja. 

 

Tłusta skóra charakteryzuje się wzmożonym wydzielaniem sebum zwłaszcza w okolicy „T” na naszej twarzy, dodatkowo ma niestety skłonność do częstych infekcji grzybiczych i bakteryjnych, co przyczynia się do powstawania trądziku. Cera tłusta nie jest jednak wyrokiem. Tego typu skóra wolniej się starzeje, a zmarszczki na niej są mniej widoczne. Oleje wydzielane przez nasze gruczoły działają bowiem jak zewnętrzna tarcza dla naszej skóry. 

 

Pielęgnacja cery tłustej bywa dość problematyczna. Błędne jest przekonanie, że takiej skóry nie należy nawilżać. Najskuteczniejsze w pielęgnacji tłustej cery jest jej dogłębne oczyszczanie oraz złuszczani peelingami chemicznymi i enzymatycznymi. W trosce o ten typ cery należy odstawić peelingi mechaniczne, które roznoszą po takiej skórze bakterie.

 

Skutecznymi zabiegami dla tego typu cery będą: Mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, peelingi kawitacyjne, Mezoterapia, Oxybrazja, Sonoforeza oraz zabiegi z użyciem retinolu i witaminy C.

 

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem