Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Ujędrnianie skóry

Dlaczego zależy nam na jędrnej skórze?

Jeśli Twoja skóra traci jędrność i nie jest jedwabiście gładka, to typowe dla większości kobiet. Z biegiem czasu skóra starzeje się i nabiera zmarszczek. Dodatkowo złe przyzwyczajenia, nieodpowiednia pielęgnacja i wpływ środowiska mogą pogłębiać niedoskonałości. Jednak istnieje wiele sposobów, dzięki którym mimo zaniedbań i upływu czasu można przywrócić skórze elastyczność i dłużej cieszyć się młodym wyglądem.

Przyczyny słabszej jakości skóry

Aby uchronić własną skórę przed utratą elastyczności, należy zrozumieć, co pogarsza jej kondycję i wygląd. Głównym odpowiedzialnym jest zupełnie naturalny proces starzenia się, którego nie można uniknąć, a zaczyna on postępować już nawet od 25 roku życia. Wówczas zmniejsza się biologiczna aktywność komórek organizmu, spowalniają procesy regeneracyjne oraz obniża się odporność na stres środowiskowy. W praktyce można zauważyć, że skóra robi się cieńsza, szara i traci jędrność, a owal twarzy zaczyna się zniekształcać. Zmiany te najbardziej dostrzegalne są na policzkach, czole, brodzie, szyi, dekolcie, przedramionach i zewnętrznych stronach dłoni.

Niekorzystny wpływ na wiotczenie skóry mają również kwestie hormonalne, szczególnie okres menopauzy. 

Jak ujędrnić skórę?

Ogólna jędrność ciała jest zależna od prowadzonego stylu życia. Duże znaczenie ma miejsce zamieszkania oraz zatrudnienia. Inne zagrożenia będą czekały na skórę w słonecznym kraju, a inne w pochmurnym. Podobnie inny wpływ na skórę będzie miała siedząca i stresująca praca w biurze, a inny dynamiczna w plenerze. W taki wypadku należy zadbać zarówno o odpowiednią ilość aktywności fizycznej, jak i relaks. Dodatkowy ruch poprzez codzienne spacery, czy jazdę rowerem będzie miał stymulujący wpływ na mieścinie oraz jędrność ciała. Zastosowanie relaksu w postaci kąpieli, czy masażu zapewni regenerację. Inne metody to:

 

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem