Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Zmarszczki

Skąd się biorą zmarszczki?

Zmarszczki mimiczne powstają w wyniku intensywnej pracy mięśni twarzy. Skóra ta kurczy się i rozkurcza, aż wreszcie, stopniowo, pod kątem prostym do linii naprężenia mięśnia, tworzy się zmarszczka. Wpływ na stan naszej skóry mają przede wszystkim naturalne zmiany w organizmie wynikające ze starzenia oraz uwarunkowania genetyczne. Z czasem skóra traci zdolność odbudowy, wiązania wody i utrzymywania jej w naskórku, a także kluczowe składniki: kolagen i elastynę czy wspomagające nawilżenie związki, jak kwas hialuronowy i Naturalny Czynnik Nawilżający. Skóra staje się wysuszona, mniej elastyczna, naskórek jest coraz cieńszy, w wyniku czego powstają zmarszczki.

Przyczyny powstawania zmarszczek

Za powstawanie zmarszczek odpowiadają też czynniki, na które możemy mieć wpływ – nasz styl życia (np. to, czy się opalamy, palimy papierosy, nadużywamy alkoholu, jak się odżywiamy) oraz codzienna pielęgnacja skóry. Mamy tu szersze pole manewru, możemy bez pomocy skalpela odraczać w czasie pojawianie się zmarszczek i je niwelować. 

Jak pozbyć się zmarszczek?

Jak pozbyć się zmarszczek, korzystając z profesjonalnej pomocy?

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem