Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Redukcja rozstępów

O co chodzi z rozstępami?

Skóra, mocno naciągana w związku ze zmianami sylwetki, nie nadąża z produkcją odpowiedniej ilości włókien kolagenowych i ulega osłabieniu, w wyniku którego pojawiają się rozstępy, wyglądające początkowo jak pęknięcia na skórze. Pomimo iż włókna kolagenowe są bardzo wytrzymałe, a według badań do zerwania jednego włókna kolagenowego o średnicy 1 mm potrzebna jest siła 10 kilogramów, osłabienie włókien kolagenowych wystąpić może zarówno u nastolatków, jak i osób o wiele starszych. W okresie ciąży w organizmie kobiety podwyższa się poziom kortyzolu, nazywanego hormonem stresu, który zakłócając pracę fibroblastów – komórek tkanki łącznej i osłabia włókna kolagenowe, wówczas na skórze, naciąganej przez rozwijający się płód, pojawiają się rozstępy.

Przyczyny powstania rozstępów

Rozstępy powstają na skutek rozciągnięcia skóry z powodu szybkiego przybrania na wadze, zmiany kształtu sylwetki w okresie dojrzewania, zmian hormonalnych w trakcie rozwijającej się ciąży lub w wyniku budowania masy mięśniowej. Rozstępy mogą pojawiać się na piersiach, brzuchu, pośladkach, udach i ramionach.

Jak radzić sobie z rozstępami?

Na rozstępy pomóc mogą specjalnie opracowane zabiegi kosmetyczne. Nie usuwają one rozstępów całkowicie, jednak mogą widocznie je zmniejszyć i spłycić. Jednym z zabiegów stosowanych do minimalizowania rozstępów jest peeling chemiczny, polegający na nakładaniu na skórę dotkniętą zmianami mieszaniny kwasu octowego – na przykład kwasu glikolowego, kwasu trójchlorooctowy i retinolu. Kwasy mają złuszczyć martwy naskórek i pobudzić produkcję elastyny i kolagenu w skórze. Istnieją również inne zabiegi pozwalające na redukcję rozstępów:

 

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem