Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Kwas hialuronowy

Substancja występująca naturalnie w organizmie człowieka. Odpowiada za właściwy poziom nawilżenia skóry ze względu na jej umiejętność wiązania cząsteczek wody. 

 

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka w postaci hialuronianu sodu. Jego głównym zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody. Występuje w całym naszym organizmie, a jego największe ilości zlokalizowane są w skórze, mazi stawowej i w ciele szklistym oka. Z wiekiem jednak ilość cząsteczek kwasu hialuronowego zanika, co powoduje wiotkość, suchość oraz mniejszą sprężystość skóry. Dlatego coraz popularniejsze staje się zewnętrze i wewnętrzne uzupełnianie cząsteczek kwasu hialuronowego. 

 

Kwas hialuronowy ma także szerokie spektrum zastosowań w kosmetyce. Stosowany jest często podczas wielu różnych zabiegów kosmetycznych, takich jak:

 

  • wypełnianie i wygładzanie zmarszczek

  • rewitalizacja i natychmiastowe nawilżenie skóry

  • modelowanie i powiększanie ust

 

Kwas hialuronowy jest także składnikiem wielu produktów kosmetycznych, np. kremów, serum, toników, itd.

 

Efekty kwasu hialuronowego są bardzo zauważalne przy dłuższym jego stosowaniu. Oprócz odpowiedniego nawilżenia skóry i wygładzenia zmarszczek możemy zauważyć poprawę napięcia i elastyczności skóry, poprawę owalu i kształtu twarzy, mniejsza widoczność cieni pod oczami, przywrócenie skórze zdrowego blasku oraz wiele innych, oszałamiających efektów. Nic więc dziwnego, że kwas hialuronowy nazywany jest eliksirem młodości, skoro skóra po nim wygląda zdrowo, wypoczęcie i młodo.

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem