Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Łysienie

Rola włosów

Włosy na głowie to atrybut urody i symbol atrakcyjności fizycznej. Dodają pewności siebie, poprawiają samopoczucie i ułatwiają kontakty społeczne. Niestety nie wszyscy mogą cieszyć się bujną fryzurą przez całe życie. Nadmierne wypadanie włosów może pojawić się już w okresie dojrzewania, ale najczęściej dotyczy osób w średnim wieku.

Kiedy pojawia się problem?

Fazy wzrastania i wypadania włosów nie są ze sobą zsynchronizowane. Dzięki temu nie tracimy wszystkich włosów w jednym czasie. Jeżeli nic nie zakłóci cyklu, nie ma ryzyka, że wyłysiejemy. Każdego dnia tracimy od 50 do 100 włosów w wyniku reakcji fizjologicznych. To zupełnie naturalne. Bywa jednak, że straty są większe, nowe włosy nie wyrastają, a fryzura wyraźnie się przerzedza. To znak, że dzieje się coś złego. Kluczowa w tym przypadku jest szybka diagnoza oraz podjęcie właściwego leczenia. Problem nadmiernego wypadania włosów dotyczy 85% mężczyzn po 50 roku życia. Proces łysienia może rozpocząć się już w okresie dojrzewania. Do najczęstszych przyczyn łysienia mężczyzn należą uwarunkowania genetyczne i hormonalne. Nadmierne wypadanie włosów może być również skutkiem długotrwałego stresu, przebytych chorób, przyjmowanych leków czy złej diety.

Rozwiązania na łysienie

Najczęstszym i najpopularniejszym rozwiązaniem związanym z łysieniem jest oczywiście przeszczep włosów po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Warto w tym miejscu dodać, że istnieje wiele innych sposobów na pomoc naszym włosom i przyspieszenie leczenia. 

Pomogą Ci

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem