Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Koloryt skóry

Naturalny odcień skóry, który zmienia się w zależności od czynników zewnętrznych i wewnętrznych, działających na naszą skórę.

 

Nasza skóra ma swój uniwersalny odcień, za który odpowiedzialna jest występująca w organizmie melanina. To ona odpowiada za pigmentację skóry i włosów. Na naszą skórę przez lata oddziałują czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Powoduje to jej znaczne zmiany - znamiona, pieprzyki, blizny, zmarszczki, trądzik, opalenizna, piegi i wiele innych. 

 

Do czynników wewnętrznych, które najbardziej oddziałują na wygląd naszej skóry, należy dieta, używki, hormony, choroby, wszelkie niedobory lub za duża ilość substancji aktywnych. Do czynników zewnętrznych natomiast: ekspozycja na słońce, pielęgnacja, zanieczyszczenia środowiska, bakterie i wiele innych. 

 

Częściej w kontekście kolorytu skóry mówi się o nierównym kolorycie. Mają na niego wpływ wymienione wyżej czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Jak więc radzić sobie z nierównym kolorytem skóry? Podstawą w zwalczaniu takiego stanu jest odpowiednia codzienna pielęgnacja. W zachowaniu zdrowego i pięknego kolorytu skóry pomocne będzie stosowanie kremu z filtrem dla ochrony przed słońcem. Kolejnym krokiem powinna być eksfoliacja. Regularne stosowanie substancji i peelingów mikrozłuszczających usunie martwe komórki naskórka i przyspieszy jego regenerację. 


Pomocnymi zabiegami w walce z nierównym kolorytem skóry mogą okazać się: zabieg Dermapen, Dermabrazja laserowa, peelingi chemiczne, Mezoterapia igłowa, zabieg White Bio Active oraz wszelkie inne zabiegi rozświetlające.

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem