Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Drugi podbródek

Drugi podbródek - o co chodzi?

Podbródek, jak sama nazwa wskazuje to miejsce znajdujące się tuż pod brodą – dokładnie między gardłem a brodą. Młode osoby rzadko dostrzegają problem ze swoim podbródkiem, gdyż ich skóra jest jędrna i napięta. Z czasem skóra na podbródku wiotczeje i staje się pasmem problemów. Mitem jest, że drugi podbródek pojawia się tylko u osób otyłych i starszych. U zdrowego, młodego człowieka również może wystąpić ten problem. Mimo nieustannego odchudzania się bardzo trudno jest stracić nadmiar tłuszczu właśnie z podbródka. Istnieje jednak kilka sposobów, które mogą sprawić, że drugi podbródek będzie mniej widoczny i uciążliwy.

Podwójny podbródek - przyczyny 

Okazuje się, że często drugi podbródek tworzy się „na własne życzenie”. Przyczyną bywa brak ruchu, zła postawa ciała i nieodpowiednie odżywianie. Inną przyczyną powstawania drugiego, a u niektórych – nawet trzeciego podbródka – jest fakt, na który nie mamy już tak dużego wpływu. To starzenie się organizmu, najwcześniej widoczne właśnie na delikatnej skórze szyi i twarzy. Jednak drugi podbródek można zauważyć nawet u 20- i 30-latków, także tych szczupłych. Dlaczego? Winne jest ciągłe wpatrywanie się w ekran smartfona. Częste trzymanie głowy pochylonej w dół powoduje tworzenie się fałdy pod brodą. Jeśli nie ćwiczymy mięśni twarzy, skóra szyi traci jędrność, co może się przyczynić do powstania drugiego podbródka.

Drugi podbródek - rozwiązania

Aby zniwelować drugi podbródek, należy wzmocnić mięśnie szyi i dolne partie twarzy. Pomocne w tym będą ćwiczenia na drugi podbródek. Pomocne będą również masaże na podbródek oraz inne zabiegi estetyczne lub kosmetyczne, które zapewnią naszej skórze jędrność i elastyczność.

 

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem