Tłusta cera

Cera tłusta to nie tylko problem nastolatków. Z tym problemem boryka się wiele dojrzałych kobiet. Charakterystyczne dla tłustej cery jest obfite wydzielanie się sebum, błyszcząca się, szarożółta twarz oraz widoczne zaskórniki. Osoby z cerą tłustą nie mają powodów do radości. Nadmierna praca gruczołów łojowych sprawia, że nasza twarz szybko zaczynają się błyszcze, a makijaż spływa po kilku godzinach. Skóra ma wtedy również skłonność do infekcji grzybiczych i niedoskonałości w postaci trądziku. Tłusta twarz jest jednak bardziej odporna na mróz i wolniej się starzeje, a pierwsze niechciane zmarszczki pojawiają się później niż w przypadku skóry suchej lub mieszanej. Odpowiednia pielęgnacja takiej cery pozwoli zachować jej dobry wygląd i ograniczy nadmiar sebum. Podstawowym sposobem na tłustą cerę jest jej odpowiednia pielęgnacja domowa, dzięki temu zyskuje ona lepszy wygląd. Za jej pomocą można ograniczyć nadmiar sebum. Najważniejszy jest także dobór odpowiednich kosmetyków. Najprostszą metodą, jest wybór środków z jednej linii, najlepiej przeznaczonej do cery tłustej i przetłuszczającej. 

Cechy tłustej cery:

- Strefa T (czoło, nos i broda) ma ziemisty, szarożółty kolor oraz błyszcząca powierzchnia. Na tym obszarze najczęściej pojawiają się rogowacenia naskórka.
- Na całej twarzy pojawiają się rozszerzone pory oraz zaskórniki.
- Cera tłusta wydaje się być blada, ponieważ jest słabo ukrwiona.
- Ma skłonności do wyprysków, trądziku i przebarwień oraz jest szorstka w dotyku.

Najpopularniejsze zabiegi dla cery tłustej to m.in. mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny lub peeling pirogronowy. Zapobiegają one zaczopowaniu się ujść gruczołów łojowych, redukują nadmiar sebum z porów i mieszków włoskowych, odświeżają i regenerują skórę poprawiając jej zewnętrzny wygląd. Tego typu zabiegi kosmetyczne mogą być bardzo pomocne dla osób, których problemem jest cera tłusta. Nie należy jednak zapominać, iż najważniejsza jest codzienna pielęgnacja naszej cery, a zabiegi kosmetologiczne są tylko i wyłącznie dodatkiem.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem