Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Drenaż limfatyczny

Masaż, którego zadaniem jest usprawnić przepływ limfy / chłonki w konkretnych częściach ciała. Zabieg ten zwany jest inaczej drenażem limfatycznym. 

 

Drenaż limfatyczny wykonuje się, kiedy mamy do czynienia z zastojem limfy w organizmie, a co za tym idzie powstawaniem obrzęków na ciele. Mogą to być obrzęki pooperacyjne, powstałe na skutek urazów lub różnego rodzaju chorób przewlekłych, np. cukrzycy. Stosowanie tego typu masażu jest również skuteczne w walce z cellulitem. Wspomaga także proces odchudzania. 

 

Masaż limfatyczny składa się z dwóch faz:

  • Faza przesuwania - terapeuta przy pomocy odpowiednich technik uciskających odprowadza nadmiar chłonki od części proksymalnych do części dystalnych,

  • Faza odprężenia - w tej fazie terapeuta prowadzi do ponownego napełnienia naczyń limfatycznych.

 

Drenaż limfatyczny możemy wykonywać na różnych częściach ciała. Wyróżniamy m.in.:

 

  • Drenaż limfatyczny rąk - stosowany często u kobiet po zabiegu mastektomii. Obejmuje całość długość rąk od pachwin po opuszki palców. 

  • Drenaż limfatyczny nóg - powouduje poprawę krążenia wzdłuż naczyń limfatycznych oraz zmniejsza ból w łydkach. Rekomendowany dla osób, które wykonują swoją pracę na stojąco (kelnerów, fryzjerów, pracowników fizycznych). 

  • Drenaż limfatyczny brzucha - wykorzystywany często przy obrzękach pooperacyjnych i lipidowych. Jest skuteczny w walce z cellulitem oraz wspomaga procesy odchudzania. 

  • Drenaż limfatyczny twarzy - oczyszcza twarz z toksyn oraz zwalcza obrzęki i zasinienia na twarzy.

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem