Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Cera trądzikowa

Cera, która wydziela zbyt duże ilości sebum, a więc występują na niej liczne zaskórniki, krostki, zmiany ropne, podskórne grudki i gule oraz rozszerzone pory.

 

Cera trądzikowa często identyfikowana jest z okresem nastoletnim. To wtedy występuje tzw. trądzik młodzieńczy. Spowodowany jest w głównej mierze wyrzutem hormonów w fazie dojrzewania. Trądzik jednak nie mija bezpośrednio po tym okresie. Wielu dorosłych również musi mierzyć się z tym problemem. Winowajcą takiego stanu są nie tylko hormony, ale również czynniki takie jak nieodpowiednia dieta i pielęgnacja, a także stres, zanieczyszczenia powietrza, alkohol lub nikotyna. 

 

Podstawą w pielęgnacji cery trądzikowej jest odpowiednie, dogłębne oczyszczanie, zarówno rano jak i wieczorem. Skóra twarzy pochłania bardzo wiele substancji ze środowiska. W dużych miastach mamy do czynienia ze smogiem, kurzem, wolnymi rodnikami. To wszystko osadza się na naszej skórze. Dodatkowo niedokładnie zmyty makijaż również przyczynia się do tego stanu. Oczyszczanie jest więc szczególnie ważne jeśli nie chcemy, aby bakterie rozwijały się na naszej twarzy. 

 

Błędnym przekonaniem jest, że cerę trądzikową należy wysuszyć. Taką skórę również należy nawilżać za pomocą odpowiednio dobranych do jej potrzeb kremów. W Salonach Spa znajdziemy bogatą ofertę zabiegów oczyszczających i nawilżających dla cery trądzikowej.

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem