Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Redukcja zmarszczek

Skąd biorą się zmarszczki?

Już od 25. roku życia nasza skóra zmienia się na skutek zmniejszenia ilości dwóch podstawowych składników budulcowych: kolagenu i elastyny. Zauważamy zmiany w jej jędrności i elastyczności, pojawiają się też pierwsze zmarszczki. Proces mikrostarzenia wynika z pracy mięśni mimicznych, a fotostarzenie jest efektem działania promieniowania głównie światła UV. W procesie naturalnego starzenia się skóry, gdy wraz z wiekiem skłonności regeneracyjne naszego organizmu spadają, dochodzi do zwiotczenia włókien kolagenowych i elastynowych. Skóra staje się bardziej podatna na grawitację i niestety, prędzej czy później zmarszczki pojawią się u każdej lub każdego z nas, jeśli temu nie zapobiegniemy.

Problemy wynikające ze zmarszczek

Zmarszczki przede wszystkim wprowadzają wiele osób w dyskomfort i w opinii publicznej są oznaką starzenia się, podczas gdy każdemu zależy na pięknym, młodym i zdrowym wyglądzie. Dlatego, aby zabrać się za niwelowanie zmarszczek, warto wiedzieć, z jakim rodzajem mamy do czynienia. Wyróżnia się przede wszystkim Zmarszczki mimiczne, które powstają w miejscu ruchów mięśni twarzy. Oprócz tego są jeszcze zmarszczki posłoneczne powstające na skutek ekspozycji na promienie słoneczne, a mogą im towarzyszyć przebarwienia skóry (proces fotostarzenia). Ponadto istnieją jeszcze zmarszczki senne, które wynikają ze sposobu ułożenia podczas snu oraz zmarszczki grawitacyjne czyli te, na które narażony jest każdy. Powstają gdy skóra traci jędrność i gęstość i nie jest w stanie stawić oporu grawitacji.

Jak radzić sobie ze zmarszczkami

Podstawowym rozwiązaniem jest stosowanie zabiegów i kosmetyków zawierających kolagen i elastynę.

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem