Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Redukcja blizn

Problem z bliznami

Blizny po urazach, oparzeniach, zabiegach czy operacjach nie zawsze goją się bez śladów. Poza defektami estetycznymi mogą sprawiać ból i ograniczać ruchomość. Aby tego uniknąć, trzeba stosować specjalne preparaty wspomagające gojenie blizn oraz zabezpieczać je przed ocieraniem i słońcem, szczególnie latem. Gojenie się ran to skomplikowany proces, który nie zawsze przebiega prawidłowo. Czasem pozostawia po sobie niechcianą pamiątkę. Dlatego, kiedy tylko minie ostra faza gojenia i odpadną strupki, trzeba zadbać o to miejsce. Na szczęście, są już dostępne sprawdzone i skuteczne specyfiki. Aby zadziałały, należy stosować je codziennie nawet przez kilka miesięcy.

Przyczyny blizn

Przyczyn powstawania blizn jest wiele - od uszkodzenia mechanicznego skóry, przez blizny po zabiegowe lub pooperacyjne przez wady genetyczne, lub zdrowotne. To, na jaki zabieg usuwający bliznę się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od stanu naszego defektu. Warto mieć też na uwadze, że to, w jaki sposób usuniemy bliznę, ostatecznie zweryfikuje kosmetolog, dermatolog czy chirurg, z którego usług skorzystamy. Weźmie on pod uwagę wszystkie czynniki, takie jak wygląd, wiek blizny, jej wielkość i głębokość. Na podstawie tych czynników dobierze najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodę.

Rozwiązania na blizny

Obecnie istnieje wiele rozwiązań pomagających w redukcjach blizn. Wśród nich są wszelkiego rodzaju kosmetyki regenerujące i odbudowujące skórę, oraz zabiegi, które to spełniają. Ponadto warto stosować peeling na skórę lub peeling chemiczny, czyli dermabrazję. Wśród znanych metod na usuwanie blizn jest również krioterapia.

 

Pomogą Ci

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem