Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Obrzęk

Opuchlizna, spowodowana nadmiernym gromadzeniem się płynu w organizmie. Obrzęki mogą dotyczyć danej partii ciała (obrzęki miejscowe) lub całego ciała, skóry i tkanki podskórnej (obrzęki uogólnione). 

 

Obrzęki miejscowe są zwykle niegroźne i dotyczą danej, jednej partii ciała. Mogą być spowodowane urazami mechanicznymi w obrębie stawów, mięśni, ścięgien czy skóry lub mogą mieć podłoże hormonalne (np. w związku z daną fazą cyklu menstruacyjnego). Nierzadko jednak są oznaką zaburzenia prawidłowego funkcjonowania organizmu.

 

Obrzęki uogólnione natomiast są zazwyczaj objawem poważnych chorób przewlekłych, takich jak niewydolność wątroby, choroba nerek, tarczycy czy serca. Obrzęki uogólnione są bardzo uciążliwe i utrudniają samodzielne poruszanie się. 

 

Aby zapobiec częstemu powstawaniu obrzęków, powinno się zadbać o prawidłową dietę bogatą w białko i potas. Należy także skupić się na odpowiednim nawodnieniu organizmu oraz ograniczeniu soli, która przyczynia się do nadmiernego gromadzenia płynu w organizmie. Pomocne okażą się również masaże limfatyczne, sportowe, a także rytuały lecznicze, które można znaleźć w Nice Spa.

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem