Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Poprawa kolorytu skóry

Koloryt skóry i jego rola

Zdrowy wygląd skóry jest najlepszym potwierdzeniem jej świetnej kondycji. Każdemu z nas zależy na tym, aby skóra wyglądała na zdrową, jednolitą i młodą, bowiem to ona świadczy o naszej aparycji i pewności siebie. Dlatego wiele osób decyduje się na stosowanie kosmetyków lub podkładów, które zapewnią skórze trwałym i piękny wygląd. Warto zatem wiedzieć, że jest to rozwiązanie, które jest krótkotrwałe oraz takie, które może jeszcze bardziej pogorszyć stan naszej skóry.

Zagrożenia dla skóry

Niestety coraz więcej osób dotyka problem poszarzałej skóry wywoływany przez np. dym tytoniowy czy smog. Wymienia się również niewłaściwą dietę, alergię czy nadmierne wystawianie się na promienie słoneczne. Mogą wówczas powstać nieestetyczne przebarwienia, a skóra może utracić swoją jednolitą tonację. 

Jak poprawić koloryt skóry?

Dbanie o koloryt skóry powinniśmy wpisać do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Niwelowanie efektów zaniedbań może być kłopotliwe, dlatego lepiej jest dbać o skórę na co dzień i nie dopuszczać do powstawania defektów. Badania dowodzą, że zmiany kolorytu skóry wynikają ze stylu życia, o który warto zadbać. Ponadto warto dwukrotnie w ciągu dnia myć twarz, by nie pozwolić na gromadzenie się na niej nieczystości. Powodują one występowanie zaskórników i pryszczy, a te są częstym źródłem stałych przebarwień. Z higieną wiąże się też korzystanie z odpowiednich kosmetyków, zwłaszcza do makijażu – wyraziste kolory tych kosmetyków mogą powodować zmiany skórne.

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem