Strona główna Oferta Cennik Organizacja eventów O strefie piękna O strefie relaksu Zespół Wirtualny spacer Galeria Blog Kontakt Sklep Wyszukaj
English Zmień język
PRZEJDŹ DO STREFY RELAKSU

Terapia nerwowo-mięśniowa

Terapia nerwowo-mięśniowa jest formą terapii manualnej, która ma na celu redukcję napięcia i bólu mięśniowego, poprawę zakresu ruchu oraz przywrócenie równowagi między układem nerwowym a mięśniami. Skupia się na identyfikacji i leczeniu napięć mięśniowych, ograniczeń ruchu i dysfunkcji spowodowanych zaburzeniami nerwowymi.

Podczas terapii nerwowo-mięśniowej terapeuta wykorzystuje różne techniki manualne, takie jak masaż, rozciąganie, uciskanie punktów spustowych czy manipulacje tkanek miękkich. Poprzez te techniki terapeuta ma na celu złagodzenie napięcia mięśniowego, poprawę krążenia krwi, ułatwienie przepływu nerwowego oraz przywrócenie prawidłowej funkcji mięśni i tkanek.

Terapia nerwowo-mięśniowa może być skuteczna w leczeniu różnych dolegliwości, takich jak bóle pleców, szyi i ramion, migreny, bóle stawów czy przewlekłe napięcie mięśniowe. Poprzez redukcję napięcia i bólu mięśniowego oraz przywrócenie prawidłowej funkcji tkanek, terapia ta może przyczynić się do poprawy jakości życia i przywrócenia równowagi ciała.

Jednym z głównych efektów terapii nerwowo-mięśniowej jest głęboki relaks mięśniowy, który prowadzi do ogólnego uczucia odprężenia i poprawy samopoczucia. Terapia ta może również wspomagać proces gojenia się tkanek, zmniejszać stany zapalne i przyspieszać regenerację mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym.

Pomogą Ci

Encyklopedia

Umów wizytę on-line!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem